Approx. Rs 790 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 36W |
| Material | Aluminium |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Brand | Oralee Lights |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Certification | RoHS |
| Sensor | Yes |
| Light Color | Neutral White |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 90V-300VAC |
| LED Make | Osram |
| Color Temperature | 3000K-3500K |
| Lumens | 130 LM / WATT |
| CRI | >80 |
| Power | 9-250 W |
| Beam Angle | 60 - 160 Degree |
| PF | 0.99 |
| Working temperature | 0-50 Degree C |
| Model Number |
Length | Width | Depth | Power (W) | Luminous |
| OL-STL-0715 | 348 mm | 95 mm | 58 mm | 15W | 1500 |
| OL-STL-0724 | 356 mm | 135 mm | 58 mm | 24W | 2400 |
| OL-STL-0736 | 387 mm | 145 mm | 88 mm | 36W | 3600 |
| OL-STL-0748 | 431 mm | 206 mm | 72 mm | 48W | 4800 |
| OL-STL-0760 | 431 mm | 206 mm | 72 mm | 60W | 6000 |
| OL-STL-0772 | 431 mm | 206 mm | 72 mm | 72W | 7200 |
| OL-STL-0784 | 516 mm> | 260 mm | 74 mm | 84W | 8400 |
| OL-STL-07100 | 516 mm | 260 mm | 74 mm | 100W | 10000 |
| OL-STL-07120 | 516 mm | 260 mm | 74 mm | 120W | 12000 |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited