Approx. Rs 465 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 12W |
| Power | 12W |
| Type of Light | Spot Light |
| Brand | Oralee lights |
| Light Color | Cool White |
| Beam Angle | 90° |
| Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
| Color Temperature | 4000 K |
| Housing Color | White |
| Mounting Type | Recessed |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Adjustability | Fixed |
| Usage/Application | Office |
| Lighting Type | Cob |
| Body Color | Black |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| IP Rating | IP65 |
| Certification | RoHS |
| Power Factor | 0.99 |
| Lighting Color | Warm White |
| Model Number | Size | Cut Out Size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-CL(3W) | 70X70MM | 59MM | 3W |
| OL-CL(6W) | 83X83MM | 73MM | 6W |
| OL-CL(9W) | 104X104MM | 85MM | 9W |
Additional Information:
Approx. Rs 1,050 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Light Type | Spotlight |
| Power (Wattage) | 24W |
| Light Color | Warm White |
| Wattage | 24W |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Light Source Type | LED |
| Mounting Type | Recessed |
| Application Area | Office |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Fixture Material | Aluminium |
| Design/Shape | Triangular |
| Usage | Indoor |
| Model Number | Cut Out Size(MM) | Outer Size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-SF-PL-R | 75 | 85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-R | 100 | 120X14 | 6W |
| OL-SF-PL-R | 100 | 120X14 | 9W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-R | 75 | 165X14 | 12W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 165X14 | 15W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 165X14 | 18W |
| OL-SF-PL-R | 275 | 300X14 | 24W |
| OL-SF-PL-S | 70X70 | 85X85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-S | 100X100 | 120X120X14 | 6W |
| OL-SF-PL-S | 100X100 | 120X120X14 | 9W |
| OL-SF-PL-S | 150X150 | 165X165X14 | 12W |
| OL-SF-PL-S | 150X150 | 165X165X14 | 15W |
| OL-SF-PL-S | 200X200 | 225X225X14 | 18W |
| OL-SF-PL-S | 275X275 | 300X300X14 | 24W |
Approx. Rs 465 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 12W, 12W |
| Mounting Type | Recessed |
| Brand | Oralee Lights |
| Light Color | Warm White |
| Body Color | Black |
| Adjustability | Movable |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 90V-280VAC |
| Lumens | 100 LM / WATT |
| Operating Temperature | 0-50 Degree C |
| Surge Protection | 3.5 KVA |
| Color temperature | 2700K, 4000K, 6500K |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| LED Life | 40000 hours |
| PF | 0.98 |
Price range: 150 Rs to 1600 Rs
Feature:
Housing While epoxy power coated pressure die casting housing.
Frame While epoxy power coated pressure die cast frame.
Visor Opal disffuser for glare free lightiing.
Driver Constant current type.
Specifications:
Model Number
SizeCut Out Size(MM)Power(W)OL-CL(3W)70X70MM59MM3WOL-CL(6W)83X83MM73MM6WOL-CL(9W)104X104MM85MM9W
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited