Approx. Rs 560 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 18 W |
| Light Color | Cool White |
| Cutout Size | 6 inch |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Housing Color | Black |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 6500 K |
| IP Rating | iP 65- iP66 |
| Brand | Oralee LIghts |
| Mounting Type | Recessed |
| Ingress Protection | IP20 |
Additional Information:
Approx. Rs 200 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 18W |
| Light Color | Warm White |
| Lighting Color | Warm White, Cool White |
| Cutout Size | 6 inch |
| Housing Color | White |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Usage/Application | Office , Home, etc |
| Brand | OraLee Lights |
| IP Rating | IP20 |
| Color Temperature | 2700 K,4000 K,6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Recessed |
| Ingress Protection | IP20 |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Input voltage | 90V-300 VAC |
| LED Life | 40000 hours |
| PF | 0.99 |
| Cut Out Size(MM) | 75 to 175 mm |
| Model Number | Cut Out Size(MM) | Outer Size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-DL-R | 75X75MM | 90X90MM | 6W |
| OL-DL-R | 110X110MM | 130X130MM | 15W |
| OL-DL-R | 140X140MM | 160X160MM | 18W |
| OL-DL-R | 170X170MM | 190X190MM | 22W |
| OL-DL-S | 105X105MM | 125X125MM | 12W |
| OL-DL-S | 140X140MM | 160X160MM | 15W |
| OL-DL-S | 140X140MM | 160X160MM | 18W |
| OL-DL-S | 175X175MM | 200X200MM | 24W |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited