Approx. Rs 4,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 200W |
| Brand | OraLee Lights |
| Lens Type | Lens |
| IP Rating | IP65-IP67 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White , Warm White |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Body Type | Slim |
| Beam angle | 60-180 Degree |
| Input Voltage | 90V-300VAC |
| Cri | >80 |
| Lumen | 130 LM / WATT |
| Color Temperature | 3000K-6500K |
| PF | 0.99 |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
|---|---|---|
| OL-FL(20W) | 180X245 MM | 20W |
| OL-FL(30W) | 180X245 MM | 30W |
| OL-FL(50W) | 230X290 MM | 50W |
| OL-FL(100W) | 250X335 MM | 100W |
| OL-FL(150W) | 300X385 MM | 150W |
| OL-FL(200W) | 300X385 MM | 200W |
Approx. Rs 1,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Oralee Lights |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 100W |
| Lens Type | Lens |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Model Name/Number | OraLee power |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
| Power | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
|---|---|---|
| OL-FL(20W) | 180X245 MM | 20W |
| OL-FL(30W) | 180X245 MM | 30W |
| OL-FL(50W) | 230X290 MM | 50W |
| OL-FL(100W) | 250X335 MM | 100W |
| OL-FL(150W) | 300X385 MM | 150W |
| OL-FL(200W) |
Additional Information:
Approx. Rs 1,375 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Oralee Lights |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 100W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,350 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Oralee Lights |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 100W |
| Lens Type | Lens |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Oralee Lights |
| Lighting Type | LED |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Slim |
| Led Model | OS ram |
| Power | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 3,700 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 200W |
| Brand | OraLee Lights |
| Lens Type | Lens |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor , garden , etc |
| Input Voltage | 90V - 300 VAC |
| Light Color | Cool White |
| Body Type | Back Choke |
| Beam Angle | 60 - 180 Degree |
| Cri | >80 |
| Colour Temperature | 3000 K , 6500 K |
| Lighting Color | Cool White , Warm White |
| IP Rating | IP65-IP67 |
| Lumen | 130LM / WATT |
| Power | 10W-250W |
| PF | 0.99 |
Feature:
Housing While epoxy power coated pressure die casting housing.
Frame While epoxy power coated pressure die cast frame.
Visor Opal disffuser for glare free lightiing.
Driver Constant current type.
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited