Approx. Rs 1,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 80W |
| Luminous Efficacy | 120 lm/W |
| Brand | Oralee lights |
| IP Rating | IP 20, IP55 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 90° |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 4kV |
| LED Type | SMD |
| Lighting Type | LED |
| Cri | >80 |
| Operating Temperature | 0-50 Degree C |
| Base | B22, E27, Hinging |
| Lumen | 130 LM / WATT |
| Color Temperature | 3000K-6500K |
| Light angle | 160 Degree |
| Input | 90-300 VAC |
| Model Number | Length | Width | Power (W) | Luminous |
|---|---|---|---|---|
| OL-HB-1050 | Φ 410 mm | 275 mm | 50W | 5000 |
| OL-HB-10100 | Φ 410 mm | 305 mm | 100W | 10000 |
| OL-HB-10150 | Φ 495 mm | 390 mm | 150W | 15000 |
| OL-HB-10200 | Φ 495 mm | 400 mm | 200W | 20000 |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited