Approx. Rs 1,400 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Wattage | 40W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Recessed |
| Size | 2x2 ft |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Usage/Application | Mall |
| Power | 36 W |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Aluminium |
| CRI | >80 |
| Lighting Type | LED |
| Life Span | 40000 hours |
| Input Voltage | 90 V - 300 VAC |
| Brand | OraLee Lights |
| PF | 0.99 |
| Height | 24 Inches |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Model Number | Height | Cut Out Size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-2X2(36W) | 24 inches |
600X600 | 36W |
| OL-2X2(45W) | 24 inches | 600X600 | 45W |
| OL-2X2(48W) | 24 inches | 600X600 | 48W |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited