Approx. Rs 2,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Product Type | AC Powered |
| Suitable Wattage | 80 W |
| Ingress Protection | IP66 |
| Brand | OraLee Lights |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Pure White |
| Lens Material | No Lens |
| Certification | BIS |
| Light Color | Cool White |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Finish | Anodised |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | outdoor |
| Lumens | 120 LM / WATT |
| Color Temperature | 2700K, 4000K, 6500K |
| Surge Protection | 6.00 KVA |
| Power | 15 to 150 W |
| Input Voltage | 90V-280VAC |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Working temperature | 0-50 Degree C |
| PF | 0.98 |
| Material | Aluminium |
| Input | 90-280 VAC |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
| OL-HH(15w) | 345X106X60(MM) | 15W |
| OL-HH(18w) | 345X106X60(MM) | 18W |
| OL-HH(24w) | 402X146X62(MM) | 24W |
| OL-HH(30w) | 402X146X62(MM) | 30W |
| OL-HH(36w) | 402X146X62(MM) | 36W |
| OL-HH(40w) | 432X206X67(MM) | 40W |
| OL-HH(50w) | 432X206X67(MM) | 50W |
| OL-HH(60w) | 432X206X67(MM) | 60W |
| OL-HH(70w) | 515X260X73(MM) | 70W |
| OL-HH(80w) | 515X260X73(MM) | 80W |
| OL-HH(90w) | 515X260X73(MM) | 90W |
| OL-HH(100w) | 515X260X73(MM) | 100W |
| OL-HH(110w) | 515X260X73(MM) | 110W |
| OL-HH(120w) | 515X260X73(MM) | 120W |
Additional Information:
Approx. Rs 675 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 50W |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Brand | OraLee Lights |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65-IP67 |
| Input Voltage | 90V-300VAC |
| LED Make | Osram |
| Lumens | 130 LM / WATT |
| Color Temperature | 3000-6500 K |
| CRI | >80 |
| Power | 9 W - 250 W |
| Beam Angle | 60 - 160 Degree |
| Working temperature | 0-50 Degree C |
| PF | 0.99 |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
| OL-LH(15W) | 105X330(MM) | 15W |
| OL-LH(18W) | 105X330(MM) | 18W |
| OL-LH(24W) | 150X380(MM) | 24W |
| OL-LH(30W) | 150X380(MM) | 30W |
| OL-LH(36W) | 198X419(MM) | 36W |
| OL-LH(40W) | 198X419(MM) | 40W |
| OL-LH(50W) | 198X419(MM) | 50W |
| OL-LH(60W) | 206X435(MM) | 60W |
| OL-LH(70W) | 206X435(MM) | 70W |
| OL-LH(80W) | 260X520(MM) | 80W |
| OL-LH(90W) | 260X520(MM) | 90W |
| OL-LH(100W) | 260X520(MM) | 100W |
| OL-LH(110W) | 260X520(MM) | 110W |
| OL-LH(120W) | 260X520(MM) | 120W |
Approx. Rs 650 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | Oralee Lights |
| Wattage | 36W |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Light Color | Cool White |
| Sensor | No |
| IP Rating | IP66 |
| LED Make | Osram |
Approx. Rs 1,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 100W |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Brand | OraLee Lights |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 Years |
| Light Color | Neutral White |
| Input Voltage | 90 V - 300VAC |
| IP Rating | IP65-IP67 |
| LED Make | Osram |
| Color Temperature | 3000K,,6500K |
| CRI | >80 |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Beam Angle | 60-160 Degree |
| Power | 9 - 250 W |
| LED Life | 40000 hours |
| PF | 0.99 |
| Lumen | 130 LM / WATT |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
|---|---|---|
| OL-HH(15W) | 345X106X60 (MM) | 15W |
| OL-HH(18W) | 345X106X60 (MM) | 18W |
| OL-HH(24W) | 402X146X62 (MM) | 24W |
| OL-HH(30W) | 402X146X62 (MM) | 30W |
| OL-HH(36W) | 402X146X62 (MM) | 36W |
| OL-HH(42W) | 432X206X67 (MM) | 42W |
| OL-HH(50W) | 432X206X67 (MM) | 50W |
| OL-HH(100W) | 515X260X73 (MM) | 100W |
Approx. Rs 900 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 30W |
| Product Type | AC Powered |
| Brand Name | Oralee |
| Brand | OraLee Lights |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Light Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP66, IP55 |
| Input Voltage | 90V-300VAC |
| Lighting Color | Warm White , Cool White |
| LED Make | Osram |
| Lumens | 130 LM/WATT |
| Color Temperature | 2500-6500 K |
| Maximum Current Consumption Ma | 220-240 V |
| Lifetime | 2YRS |
| Working Lifetime Hour | 12 HRS |
| Working Temperature | -30 to 50 Degree C |
| Usage/Application | Indoor And Outdoor |
| Power | 15-120 W |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
| OL-LH(15W) | 105X330(MM) | 15W |
| OL-LH(18W) | 105X330(MM) | 18W |
| OL-LH(24W) | 150X380(MM) | 24W |
| OL-LH(30W) | 150X380(MM) | 30W |
| OL-LH(36W) | 198X419(MM) | 36W |
| OL-LH(40W) | 198X419(MM) | 40W |
| OL-LH(50W) | 198X419(MM) | 50W |
| OL-LH(60W) | 206X435(MM) | 60W |
| OL-LH(70W) | 206X435(MM) | 70W |
| OL-LH(80W) | 260X520(MM) | 80W |
| OL-LH(90W) | 260X520(MM) | 90W |
| OL-LH(100W) | 260X520(MM) | 100W |
| OL-LH(110W) | 260X520(MM) | 110W |
| OL-LH(120W) | 260X520(MM) | 120W |
Approx. Rs 7,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 30 W |
| Power Rating | 50 Watt |
| Light Output | 3000 lm |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 10 Ah |
| IP Rating | IP20-IP65 |
| Working Time | 12 h |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Lighting Type | LED |
| Type | Integrated |
| Working Temperature | -30 to 50 Degree C |
| Power | 3W-36W |
| Brand | OraLee Lights |
| Color temperature | 3000K-6500K |
| Working Lifetime | 50000 hours |
| Beam Angle | 140-160 Degree |
| Input voltage | 12V-220VAC |
Approx. Rs 2,730 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 100W |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Brand | OraLee Lights |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP67 |
| LED Make | Osram |
| Lumens | >130 |
| CRI | >80 |
| Power | 6 W- 30 W |
| Input Voltage | 110V to 300V |
| Beam Angle | 60-180 Degree |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Color Temperature | 2800-7000 K |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
| OL-HSL (12W) | 327X79X70(MM) | 12W |
| OL-HSL (15W) | 327X79X70(MM) | 15W |
| OL-HSL (24W) | 327X79X70(MM) | 24W |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited