Approx. Rs 1,150 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | Oralee Lights |
| Wattage | 50W |
| Material | Aluminium |
| Product Type | AC Powered |
| Power Source | AC (Grid Power) |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Certification | ISI |
| Light Color | Warm White |
| Sensor | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 90 V -300VAC |
| Power | 30 / 50 |
| LED Make | Osram |
| Color Temperature | 3000 K 6500K |
| Model Number | All Over Size | Power(W) |
| OL-LH(15W) | 105X330(MM) | 15W |
| OL-LH(18W) | 105X330(MM) | 18W |
| OL-LH(24W) | 150X380(MM) | 24W |
| OL-LH(30W) | 150X380(MM) | 30W |
| OL-LH(36W) | 198X419(MM) | 36W |
| OL-LH(40W) | 198X419(MM) | 40W |
| OL-LH(50W) | 198X419(MM) | 50W |
| OL-LH(60W) | 206X435(MM) | 60W |
| OL-LH(70W) | 206X435(MM) | 70W |
| OL-LH(80W) | 260X520(MM) | 80W |
| OL-LH(90W) | 260X520(MM) | 90W |
| OL-LH(100W) | 260X520(MM) | 100W |
| OL-LH(110W) | 260X520(MM) | 110W |
| OL-LH(120W) | 260X520(MM) | 120W |
Additional Information:
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited