Approx. Rs 75 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Light Color | Warm White, Yellow |
| Input Voltage | 12V DC |
| Lighting Type | LED Lights |
| Length | 10m |
| LED Density | 240 LEDs/m |
| Lighting Source | LED |
| LED Chip Type | 2835 SMD |
| Power Source | Corded Electric |
| IP Rating | IP20 (Non-Waterproof) |
| Material | Plastic |
| Color Specification | One Color |
| Body Material | Plastic |
| Lighting Color | Warm White |
| Application | Home |
| PCB Width | 10 mm |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited