Approx. Rs 195 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 2700 K, 4000 K, 6500 K |
| Wattage | 12W |
| Lighting Color | Cool White , Warm White |
| Cutout Size | 150 mm |
| Size | 6 inch |
| Light Color / CCT | Warm White |
| Dimmable | No |
| Lumen Output | 90 LM/WATT |
| Brand | OraLee Lights |
| Mounting Type | Recessed |
| CRI | >80 |
| LED Life | 40000 HRS |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Input voltage | 90V-300 VAC |
| Cut Out Size(MM) | 70 To 196 mm |
| PF | 0.99 |
| Model Number | Cut Out Size(MM) | Outer Size(MM) | Power(W) |
| OL-SL-PL-R | 70X70 | 80X80 | 3W |
| OL-SL-PL-R | 93X93 | 110X110 | 8W |
| OL-SL-PL-R | 130X130 | 150X150 | 12W |
| OL-SL-PL-R | 162X162 | 180X180 | 15W |
| OL-SL-PL-R | 196X196 | 220X220 | 22W |
| OL-SL-PL-S | 70X70 | 80X80 | 3W |
| OL-SL-PL-S | 93X93 | 80X80 | 8W |
| OL-SL-PL-S | 130X130 | 150X150 | 12W |
| OL-SL-PL-S | 158X158 | 180X180 | 15W |
| OL-SL-PL-S | 196X196 | 220X220 | 18W |
| OL-SL-PL-S | 196X196 | 220X220 | 22W |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited