Approx. Rs 2,375 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 60 W |
| Power Rating | 60/ W |
| Light Output | 2400 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 10 h |
| Weight | 60/ W |
| IP Rating | IP67 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Light Color | White / 6000 K |
| Color Temperature | 6500 K |
| Charging Time | 4 h |
| With Motion Sensor | Yes |
Lighting TypeLEDTypeStreet LightBrand - ORALEE - LIGHTS
Lighting ColorWhite 6500KIP RatingIP 66VoltageDCFeaturesSolar Led street lightColorBlackPower SourceSun Light, SolarCertificationCE, RoHSAvailabilityIn Stock
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited