Approx. Rs 210 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 15W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed |
| Size | 6 inch |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Polycarbonate |
Approx. Rs 150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed |
| Wattage | 3 W - 24 W |
| Lighting Color | Cool White , Warm White |
| Size | 6 inch |
| Light Color / CCT | Neutral White |
| Usage/Application | Office, Indoor, etc |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 2700 K, 4000 K, 6500 K |
| Surge Protection | 2.5 KVA |
| CRI | >80 |
| Life Span | 40000 hours |
| Brand | OraLee Lights |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Input voltage | 90V-300 VAC |
| Lumen | 90 LM / WATT |
| PF | 0.99 |
Approx. Rs 265 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 22 W |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 240 |
| Cutout Size | 200 mm |
| Lumen Output | 2200 lm |
| Dimmable | No |
| Material | Aluminum |
| IP Rating | IP 20 |
| Brand | Oralee lights |
| Frequency | 09 |
| Finishing | good |
| Power | 22 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
Approx. Rs 380 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Round,Square |
| Wattage | 15 W |
| Size | 6 inch |
| Lighting Color | Cool White,Warm White |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Usage/Application | Home , Office , etc |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP40 |
| Surge Protection | 2.5 KVA |
| Color Temperature | 2700 K , 4000 K ,6500 K |
| CRI | >80 |
| Beam Angle | 120-180 Deg |
| Led Life | 40000 HRS |
| Input Voltage | 90V-300 VAC |
| Brand | OraLee Lights |
| Working Temperature | 0 to 50 Degree C |
| Cutout Size(MM) | 75 To 275 mm |
| Material | Aluminum |
| PF | 0.99 |
| Lumen | 90 LM /WATT |
| Model Number | Cutout Size(MM) | Outer size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-NBL-R | 75 | 85X14 | 3W |
| OL-NBL-R | 100 | 120X14 | 6W |
| OL-NBL-R | 100 | 120X14 | 9W |
| OL-NBL-R | 150 | 165X14 | 12W |
| OL-NBL-R | 150 | 165X14 | 15W |
| OL-NBL-R | 150 | 165X14 | 18W |
| OL-NBL-R | 275 | 300X14 | 24W |
| OL-NBL-S | 70X70 | 85X85X14 | 3W |
| OL-NBL-S | 100X100 | 120X120X14 | 6W |
| OL-NBL-S | 100X100 | 120X120X14 | 9W |
| OL-NBL-S | 150X150 | 165X165X14 | 12W |
| OL-NBL-S | 150X150 | 165X165X14 | 15W |
| OL-NBL-S | 200X200 | 225X225X14 | 18W |
| OL-NBL-R | 275X275 | 300X300X14 | 24W |
Approx. Rs 1,945 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Wattage | 40W |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 3000K |
| Mounting Type | Recessed |
| Light Color | Warm White |
| Size | 1x4 ft |
| Material | Metal |
| Light Color / CCT | Warm White |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited