Approx. Rs 345 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Type of Light | Surface Mounted Light |
| Wattage | 15W |
| Size | 200 mm (8 inch) |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Light Type | Surface Panel |
| Light Color / CCT | Warm White |
| Color Temperature (CCT) | Warm White (3000K) |
| Voltage | 220V |
| Power | 22 W |
| Light Color | Warm White |
| Brand | Oralee |
Approx. Rs 320 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Shape | Round |
| Wattage | 3 W To 24 W |
| Brand | OraLee Lights |
| Lighting Color | Warm White , Cool White |
| Color Temperature (CCT) | Warm White (3000K) |
| Light Type | Surface Panel |
| Size | 200 mm (8 inch) |
| Usage/Application | Home , Office ,Etc |
| Color Temperature | 2700 K, 4000 K, 6500 K |
| CRI | >80 |
| Lumen Output | 90 LM/WATT |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Aluminium |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Beam Angle | 120-180 Degree |
| Input voltage | 90V-300 VAC |
| LED Life | 40000 hours |
| Cutout Size(MM) | 75 to 275 mm |
| Model Number | Cut Out Size(MM) | Outer Size(MM) | Power(W) |
|---|---|---|---|
| OL-SF-PL-R | 75 | 85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-R | 100 | 120X14 | 6W |
| OL-SF-PL-R | 100 | 120X14 | 9W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-R | 75 | 165X14 | 12W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 165X14 | 15W |
| OL-SF-PL-R | 150 | 165X14 | 18W |
| OL-SF-PL-R | 275 | 300X14 | 24W |
| OL-SF-PL-S | 70X70 | 85X85X14 | 3W |
| OL-SF-PL-S | 100X100 | 120X120X14 | 6W |
| OL-SF-PL-S | 100X100 | 120X120X14 | 9W |
| OL-SF-PL-S | 150X150 | 165X165X14 | 12W |
| OL-SF-PL-S | 150X150 | 165X165X14 | 15W |
| OL-SF-PL-S | 200X200 | 225X225X14 | 18W |
| OL-SF-PL-S | 275X275 | 300X300X14 | 24W |
Approx. Rs 1,950 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 40 watt |
| Color Temperature | 3IN1 |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Cutout Size | 600×600 mm |
| Material | Metal |
| Lumen Output | 3600 lm |
| Dimmable | No |
| Power | 36 W |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited