Approx. Rs 55 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Color | Cool White |
| Length | For 12 V 5 MTR , For 220 V 50/ 100 MTR |
| LED Type | SMD 5050 |
| LEDs Per Meter | 30 LED/m |
| Input Voltage | 12 V , 220 V |
| Lighting Color | Cool White , Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | OraLee Lights |
| Beam Angle | 180 degree |
| IP Rating | IP20,IP65 |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Warranty | 2 Years |
| Power | 4.8 W , 9 W , 14.4 W |
| Product Description | Model Number | LED/MTR | Voltage | Color | Power/ MTR | Luminous |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LED Strip Light (3528) | OL-SL60-3528 - ID & IP65 | 60 | 12 V | CW/NW/WW/RGB | 4.8W | 240-300 |
| LED Strip Light (3528) | OL-SL60-3528 - ID & IP65 | 60 | 12 V | CW/NW/WW/RGB | 4.8W | 240-300 |
| LED Strip Light (5050) | OL-SL60- 5050 - ID & IP65 | 60 | 12 V | CW/NW/WW/RGB | 14.4W | 840-960 |
| LED Strip Light (3014) | OL-SL60- 3014 - ID & IP65 | 60 | 12 V | CW/NW/WW/RGB | 7.5W | 600-720 |
| LED Strip Light (3014) | OL-SL120- 3014- ID & IP65 | 150 | 12 V | CW/NW/WW | 15W | 1500-1800 |
| LED Strip Light (3014) | OL-SL204- 3014 - ID & IP65 | 204 | 12 V | CW/NW/WW | 24.5W | 2040-2448 |
Approx. Rs 75 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| IP Rating | IP65 |
| Color | Yellow |
| Length | 5m |
| Lighting Source | LED |
| Power Source | Corded Electric |
| LED Type | SMD 2835 |
| LEDs Per Meter | 120 LED/m |
| Input Voltage | 240 |
| Color Specification | One Color |
| Body Material | Plastic |
| Lighting Color | Warm White |
| Application | Home |
| Power Per Meter | 7.2 W/m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited