Approx. Rs 150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 20W |
| Color Temperature | 2700 K,4000 K,6500 K |
| Length | 600 mm to 1200 mm |
| Tube Type | Batton |
| Base Type | E27 |
| Mounting Type | Recessed |
| Power Consumption | 9 W to 20 W |
| Lighting Type | LED |
| Brand | OraLee Lights |
| IP Rating | IP20 |
| Housing | White epoxy powder coated pressure die casting housing |
| Input voltage | 90V-300 VAC |
| Working Temperature | 0-50 Degree C |
| Frame | White Epoxy Powder Coated Pressure Die Cast Frame |
| Visor | Opal Diffuser For Glare Free Lighting |
| Drive | Constant Current Type |
| Model Number |
Length | Power(W) | Luminous |
| OL-TBL0109-T8PC | 600 mm | 9W | 700-800 |
| OL-TBL0120-T8PC | 1200 mm | 20W | 1400-1600 |
| OL-TBL0109-T8AL+PC | 600 mm | 9W | 700-800 |
| OL-TBL0120-T8AL+PC | 1200 mm | 20W | 1400-1620 |
| OL-TBL0120-T8AL+PC (with Radar Sensor) | 1200 mm | 20W | 1400-1620 |
| OL-TBL0104-T5 | 300 mm | 4W | 240-270 |
| EL -TBL0109-T5 | 600 mm | 9W | 700-800 |
| OL-TBL0120-T5 | 1200 mm | 20W | 1400-1620 |
Explore More Products
© Oralee Power Industries Private Limi. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited